Erasmus za časů korony (ZS 2021)

Semestrální výměnné pobyty v akademickém roce 2021/2022 jsou v plném proudu! Výměnné pobyty v zimním semestru již pomalu končí a většina studentů je už z pobytu na prestižních partnerských univerzitách v zahraničí zpátky.

Po celém světě byla během jejich výjezdu platná různá preventivní opatření a na mnohých partnerských univerzitách probíhala výuka alespoň částečně online. Řada studentů musela zahájit svůj pobyt v zahraničí povinnou karanténou. To však neznamená, že výměnný pobyt není přínosný nebo že si ho studenti nemohou užít. Právě naopak! Jsme rádi, že ze zahraničí dostáváme převážně dobré zprávy a doufáme, že to tak i zůstane. Jak komentují svůj výměnný pobyt v době pandemie sami studenti, se můžete podívat na jednotlivých stránkách rozdělených na výjezdy do Evropy nebo zámořských destinací.

Příspěvky, postřehy a fotky od našich studentů na výměnném pobytu pravidelně zařazujeme také na náš Instagram vse_studyabroad a Facebook VSE Study Abroadtak nás nezapomeňte sledovat!

Oproti minulým semestrům jsme také zařadili nový pravidelný seriál studentských takeoverů, kdy vždy na jeden den vybraným studentům propůjčujeme naše IG stories, aby se zde s ostatními mohli podělit o své zážitky a tipy z výjezdu. Všechny takeovery ukládáme na náš instagramový profil, aby z nich mohli naši studenti nepřetržitě čerpat inspiraci. Příspěvky nám stále přibývají, takže se můžete každý týden těšit na něco nového!

Chcete se s námi také podělit o vaše zážitky a zkušenosti z výjezdu? Napište nám na ozs@vse.cz, na náš FB nebo IG a příspěvky nám zašlete, rádi je budeme sdílet s ostatními studenty!

A pokud vás zajímá, jak Covid-19 ovlivnil výměnné pobyty v minulých semestrech, podívejte se na příspěvky studentů z LS 2021, ZS 2020 a LS 2020.