Learning Agreement

Studijní smlouva – trojstranná dohoda mezi studentem, VŠE a zahraniční hostitelskou školou = schválení předmětů, které bude student na zahraniční škole studovat. Nutno schválit před odjezdem do zahraničí, změny předmětů jsou obvykle možné po příjezdu na místo studia. Learning Agreement musí obsahovat předměty v hodnotě minimálně 20 ECTS (jednotlivé fakulty si mohou stanovit i vyšší minimální počet ECTS – vizte prosím web či intranet své fakulty), nejlépe však 20-30 ECTS.

• Studenti vyjíždějící do zámoří, Švýcarska nebo v rámci programu CEEPUS vyplňují Learning Agreement v InSIS (návod je ke stažení níže). Některé školy mohou vyžadovat svůj vlastní formulář.
  • Za VŠE podepisuje Learning Agreement proděkan pro studium a/nebo proděkan pro zahraniční styky příslušné fakulty, příp. programový ředitel u některých anglicky vyučovaných programů.
  • Schválený Learning Agreement ze strany VŠE student stáhne z InSIS a pošle k podpisu na zahraniční školu. Kompletně schválený Learning Agreement je třeba nahrát do checklistu v InSIS před samotným odjezdem.
  • Obě části studijního programu, resp. tabulka A (Předměty zahraničního studijního plánu) a B (Předměty domácího studijního plánu plněné v rámci zahraničního studia), musí být vyplněné a součtem kreditů se rovnat.
  • Nadpoloviční většina zvolených předmětů musí být v jazyce, ve kterém si student podával přihlášku na semestrální výměnný pobyt.
  • Všechny zapsané předměty musí být uznatelné do studia na VŠE.
  • Pokud hostitelská škola nepoužívá systém ECTS, je nutné počet kreditů převést na ECTS (doporučený převod zámořských kreditů na ECTS je ke stažení níže). Výsledný počet ECTS vždy zaokrouhlujte na celá čísla.

Skupiny předmětů ve studijním plánu na VŠE

• Předměty vystudované v rámci zahraničního studia jsou nejčastěji uznávány do skupin (povinně) volitelných předmětů hlavní specializace, do celoškolsky volitelných, případně do dalších volitelných skupin.
  • Máte-li zájem o uznání předmětu vystudovaného v zahraničí za povinný předmět hlavní specializace nebo jakýkoliv (povinný i volitelný) předmět vedlejší specializace, musíte případné uznání zkonzultovat nejen s proděkanem pro studium, ale zároveň i garantem příslušného předmětu vyučovaného na VŠE.

Learning Agreement „Changes“

= kompletně schválený Learning Agreement, případně strana změn. Veškeré změny v předmětech musí být fakultou odsouhlaseny ještě před tím, než nastanou.

• Pokud nastaly nějaké změny v předmětech zapsaných v Learning Agreementu, vyplní student změny v aplikaci Learning Agreement v InSIS a odešle žádost ke schválení svému proděkanovi. Některé školy mohou vyžadovat svůj vlastní formulář.
  • Schválený Learning Agreement ze strany VŠE student stáhne z InSIS pošle k podpisu na zahraniční školu. Kompletně schválený Learning Agreement „Changes“ je třeba nahrát do checklistu v InSIS.
  • Změny v Learning Agreementu jsou v InSIS možné vyplňovat i opakovaně.
  • Návod s printscreeny je k dispozici ke stažení níže.