Speciální granty a další možnosti financování

Studenti vyjíždějící na semestrální výměnné pobyty v rámci programu Erasmus+ mají možnost na výjezd získat speciální grant, tj. příspěvek na úhradu nákladů, které vznikají z rozdílu mezi finanční náročností běžných potřeb a potřeb vyplývajících z jejich specifické zdravotní nebo socio-ekonomické situace.

Studenti také mohou získat dodatečné stipendium přímo od fakulty na VŠE v závislosti na tom, kde se uskuteční zahraniční pobyt. (Aktuální informace jsou k nalezení na internetových stránkách příslušné fakulty a/nebo u proděkanů pro studium a zahraniční styky.)

Finanční podporu lze získat někdy také přímo u zahraniční školy, u zastupitelského úřadu hostitelské země v ČR nebo na příslušném portálu „Study in…“.

Další finance/doplňkové stipendium je možno získat například prostřednictvím některé organizace/instituce/fondu/nadace, které podporují studium v zahraničí.