Fondy EHP 2014-2021: Program Vzdělávání

VŠE
Reykjavik University
Universität Liechtenstein

Tento projekt je financovaný z fondů EHP 2014-2021, jejichž prostřednictvím přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy.

Podpora studentských a zaměstnaneckých mobilit

číslo projektu:  EHP-CZ-MOP-2-018
program:   Vzdělávání
typ projektu:   Projekty mobilit
zprostředkovatel programu:   Dům zahraniční spolupráce
období realizace:   08/2020 – 08/2022
hlavní řešitel:   Vysoká škola ekonomická v Praze
partnerské instituce:  Reykjavik University (Island), Universität Liechtenstein (Lichtenštejnsko)

O projektu

Projekt se zaměřuje na zintenzivnění spolupráce Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a partnerských univerzit na Islandu a v Lichtenštejnsku v oblasti studentských a zaměstnaneckých mobilit. Spolupráce vychází z dlouhodobého partnerství zejména v rámci programu Erasmus+. Tento projekt má za cíl podpořit studentské mobility do konkrétních zemí prostřednictvím zvýšeného finančního grantu a představit zajímavé studijní možnosti studentům ze znevýhodněných skupin jako např. speciální podpora studentům ze sociálně znevýhodněného prostředí. Součástí projektu je i zaměstnanecká mobilita, zejména školení pracovníků zapojených do mezinárodních aktivit.

Povinnosti před odjezdem

Informace o povinnostech před odjezdem jsou k nalezení zde.

Povinnosti po návratu

Informace o povinnostech po návratu jsou k nalezení zde.