Letní semestr 2021 v zahraničí

Přípravy výměnných pobytů v LS 2021 jsou v plném proudu. Koordinátorky OZS postupně nominují studenty na jednotlivé školy a následně s nimi řeší administrativní kroky před odjezdem do zahraničí.

Kvůli současné celosvětové situaci a cestovním omezením přistoupily některé školy ke zrušení či omezení výměnných programů. V takových případech jsou studentům nabízena volná místa v Evropě. Cílem je, aby co největší počet studentů mohl strávit semestr studiem na zahraniční partnerské univerzitě a tito studenti tak nepřišli o cennou zahraniční zkušenost.

Studenti, kteří se výměnného programu nebudou moci zúčastnit, mají možnost přihlásit se na semestrální výměnný pobyt v dalším akademickém roce. Přihlášky se otevírají v únoru 2021 – viz harmonogram.

Oddělení zahraničních styků je také v kontaktu se studenty, kteří tráví svůj zimní semestr v zahraničí na výměnném pobytu. I přes komplikace a opětovné restrikce, které jsou nyní zaváděny, jsou zprávy od studentů velmi pozitivní. O těchto výjezdech jsme informovali zde.