Erasmus v ZS – přes 60 studentů je již v zahraničí

Semestrální výměnné pobyty pokračují a první studenti již odjeli do zahraničí, aby strávili semestr studiem na prestižních partnerských univerzitách.

Po celém světě jsou platná různá preventivní opatření a na některých školách byl výměnný program v následujícím semestru bohužel zrušen. Na většině partnerských univerzit bude výuka probíhat alespoň částečně online. Řada studentů zahájí svůj výjezd povinnou karanténou. Jednotlivé koordinátorky jsou se studenty v kontaktu a v případě jakýchkoliv komplikací jsou připravené studentům poskytnout poradenství a podporu.

V rámci Evropy odcestovali první studenti již do Dánska, Finska, Švédska, Estonska, Lotyšska, Rakouska, Nizozemska, Maďarska, Francie, Portugalska nebo Španělska. Výměnný program dále pokračuje i se zeměmi mimo Evropu a studenti jsou už v Jižní Koreji a Hong Kongu.

VŠE také brzy přivítá zahraniční studenty. Výměnných studentů bude sice méně než obvykle, přijet by však mělo zhruba 200 studentů z celého světa.

První fotky sudentů ze zahraničí můžete vidět v galerii.