Fotosoutěž 2022: Výstava fotografií & studentské hlasování

Oddělení zahraničních styků Vás srdečně zve na výstavu studentských fotografií z Fotosoutěže 2022. Výstava probíhá v Atriu RB od 31. 10. 2022 až do 20. 11. 2022.

Doc. Ing. Stanislav Horný, CSc. za odbornou porotu vybral 15.11.2022 z letošního ročníku tyto vítězné fotografie: 

  • 1. místo: Gabriela Hampelová (FPH) – „Change of perspective“ (Rakousko) 

Slova fotografky: Nothing is objective, we all perceive the world through a filter, formed by our beliefs and past experience. Erasmus and living abroad, stepping into the unknown helps us see the bigger picture, open our eyes to more explanations and become more understanding face to face with cultural context. Funny thing is, you don’t realize the ‚filter‘ is there, until you take the glasses off. 

Hodnocení odborné poroty: Tre Cime di Lavaredo v italských Dolomitech znám na vlastní oči i nohy, viděl jsem i mnoho jeho fotek. Ale takovýto skvělý nápad ještě ne! Trochu jako virtuální realita… Nádech brýlí posunul žlutavé pozdě odpolední barevné spektrum skal do odstínů typických pro nádherný pozdější podvečer, tak typické pro Dolomity. Technicky dokonale zvládnuté, vše dokonale ostré a prsty rozmazané, aby nerušily, a přitom tam byly. Autorka by měla fotkou oslovit management marketingu oblasti Dolomit, určitě by fotku „ocenili“! 

  • 2. místo: Barbora Kučerová (FMV) – „Better than TV“ (Norsko) 

Slova fotografky: The photo was taken during our 5 days long trip to Lofoten Islands. We were trying to catch the nothern lights for several days already and we felt quite dissapointed, because we were not successful at all. Surprisingly, when we gave it up the last night, they appeared all over the sky. 

Hodnocení odborné poroty: Po technické stránce dokonale zvládnuté tak obtížné téma jako polární záře. Autorka zvolila velmi správně všechny expoziční parametry. Ostré je vše co ostré býti má! Z pohledu kompozice oceňuji nasvícený objekt v popředí a tvar záře, fotka tím také podporuje iluzi prostoru. 

 

  • 3. místo: Magdaléna Petrášová (FIS) – „What’s at the end?“ (Nizozemí) 

Slova fotografky: That was the day I was just wandering around my favourite city, Tilburg. I saw an open door to a square and stood there in surprise. 

Hodnocení odborné poroty: Skvělý černobílý minimalismus! Oceňuji nápad a jeho kompoziční řešení. 

 

Oddělení zahraničních styků hlasovalo pro: 

  • Cena OZS: Martin Hvězda (FFÚ) – „Reflection“ (USA) 

Slova fotografa: This photo was taken in Summit One Vanderbilt, NYC. Firstly, I did not want this photo to participate in the contest, because it was a really random photo I took when I first got to the top of this skyscraper Summit One (just to send my family a photo of what I was doing and where I was at that time). But the longer I look at the photo, it appears to me more fascinating. It somehow reflects the chaos and beauty of NYC itself. 

Všechny vítězné fotografie si můžete prohlédnout  ZDE. 

Po celou dobu výstavy probíhá také studentské hlasování o nejlepší fotografii výstavy. Hlasování se mohou zúčastnit všichni studenti VŠE a to prostřednictvím tohoto formuláře. Vítěz studentského hlasování bude vyhlášen po skončení výstavy. Tři vylosovaní hlasující budou odměněni věcnou cenou.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 125 studentů, kteří do soutěže zaslali 353 fotografií ze svého výměnného pobytu nebo stáže v AR 2021/22. Do druhého kola postoupilo 85 fotografií od 62 autorů, které si můžete prohlédnout také online.

Děkujeme všem studentům, jež nám zaslali své fotografie do Fotosoutěže 2022 a gratulujeme vítězům!