Polsko: Kozminski International Staff Week for Teaching_2022

Kozminski University ve Varšavě pořádá v termínu od 16/1 do 21/1/2022 Staff Week for Teaching v rámci programu Erasmus+. V případě zájmu se obracejte přímo na zahraniční instituci. Bude-li nabídka výuky vyhodnocena kladně, kontaktuje OZS (radka.vavakova@vse.cz), aby bylo možné domluvit další postup.

Dle pravidel programu Erasmus+ je v rámci výukové mobility požadováno odučit min. 8 výukových hodin/týden.

Deadline pro přihlašování: 15/6/2021

Kozminski University wishes to come back to network and meeting people face to face; therefore, we will be very pleased to have your academic staff visiting us at the very beginning of 2022, January 16 – 21  (possible shorter period if needed) under Erasmus+ Program Teaching Mobility.

We plan teaching blocks, networking with colleagues from business areas and cultural activities.

The Staff Week will take place in Warsaw.

Please find the leaflet attached.