Fotosoutěž 2021: Výstava fotografií & studentské hlasování

Oddělení zahraničních styků Vás srdečně zve na výstavu studentských fotografií z Fotosoutěže 2021.

Výstava probíhá v Atriu RB od 5.11.2021 až do 25.11.2021.

Odborná porota v čele s doc. Ing. Stanislavem Horným, CSc. vybrala 12.11.2021 z letošního ročníku tyto vítězné fotografie:

• 1. místoTereza Klementová (FPH) – „Sunset beyond the Arctic Circle“ (Finsko)

Hodnocení odborné poroty: Technicky a kompozičně dokonale zvládnutá hra „světel a stínů“, dokonalý přechod oblohy z modré do oranžové a z oranžové do růžové na popředí. Skvělá barevná atmosféra! Kompozičně dokonale vyvážené stíny a světla s centrálním hlavním motivem!

• 2. místoViktoriia Malysheva (FFÚ) – „Peace and quiet… in the daytime“ (Francie)

Hodnocení odborné poroty: Třírozměrnost prostoru perfektně zdůrazněna dominancí květináčů v popředí a sbíhajícími se liniemi ulice. Středová linka krásně dovede oko k malým, ale tím pádem zdůrazněným postavičkám v pozadí. Barevně krásné! Iluze 3D prostoru vynikající!

• 3. místoBarbora Schmiedová (FMV) – „Jimmy the Reindeer“ (Norsko)

Hodnocení odborné poroty: Perfektní práce s hloubkou ostrosti: zaostřený čumák se „sněhovou rouškou“, měně ostrý čumák bez roušky a pozadí rozostřené. Ale rozostřené „tak akorát“, aby ještě bylo zřetelné, ale aby dalo vyniknout popředí… Fotka také vytváří iluzi prostoru.

• Zvláštní cena Katedry multimédiíMarek Kosina (FPH) – „Northern lights“ (Norsko)

Hodnocení odborné poroty: Technicky dokonale zvládnuté světelné podmínky (je to velmi obtížně fotografovatelné).  Fotka má ale kromě technického mistrovství i něco navíc: svítící objekt v popředí svými teplými barvami krásně vystupuje a poutá pozornost. A pak i ty nasvětlené hory v pozadí jsou super.

OZS hlasovalo pro:

• Cena OZSJana Štolcová (FIS) – „Crater lakes at its finest“ (Portugalsko)

Všechny vítězné fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

Po celou dobu výstavy probíhá ještě studentské hlasování o nejlepší fotografii výstavy. Hlasování se mohou zúčastnit všichni studenti VŠE a to prostřednictvím tohoto formuláře. Vítěz studentského hlasování bude vyhlášen po skončení výstavy. Tři vylosovaní hlasující budou odměněni věcnou cenou.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 63 studentů, kteří do soutěže zaslali 181 fotografií ze svého výměnného pobytu nebo stáže v AR 2020/21. Do druhého kola postoupilo 79 fotografií od 49 autorů, které si můžete prohlédnout také online.

Děkujeme všem studentům, jež nám zaslali své fotografie do Fotosoutěže 2021 a gratulujeme vítězům!

Na výstavě jsou také představeny fotografie ze soutěže z předchozích let, jejichž výstava byla z důvodu covidu zrušena.