Fotosoutěž 2020: Vítězné fotografie, Online výstava & studentské hlasování

Oddělení zahraničních styků s radostí vyhlašuje vítězné fotografie Fotosoutěže 2020. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 108 studentů, kteří do soutěže zaslali 306 fotografií ze svého výměnného pobytu nebo stáže v AR 2019/20. Do druhého kola postoupilo 90 fotografií od 59 autorů.

Odborná porota v čele s doc. Ing. Stanislavem Horným, CSc. vybrala tyto fotografie:

• 1. místoThu Ha Nguyenová (FMV) – „Between Buildings (China Hong Kong City, 2019)“ (Hong Kong)

Hodnocení odborné poroty: Skvělý minimalismus, působivá barevná atmosféra, kompozičně dokonalé! Netradiční úhel!

• 2. místoTimea Križová (FPH) – „Hopping into the dawn“ (Austrálie)

Hodnocení odborné poroty: Krásná „momentka“. Třírozměrnost prostoru perfektně zdůrazněna dominancí zvířete v popředí v kontrastu s kopcem v pozadí. Technicky a barevně vynikající fotka!

• 3. místoKristína Bogová (FMV) – „Le coucher du soleil“ (Francie)

Hodnocení odborné poroty: Technicky a kompozičně dokonale zvládnutá hra „světel a stínů“, dokonalý přechod z modré do oranžové. „Třešničkou na dortu“ jsou postavy dole … Skvělá barevná atmosféra!

OZS hlasovalo pro:

• Cena OZS: Martin Husák (FFU) – „Steinsdalsfossen“ (Norsko)

Všechny vítězné fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

Ve dnech 23. 11. – 13. 12. 2020 proběhla online výstava studentských fotografií z Fotosoutěže 2020, na které bylo představeno 90 postupujících snímků. V průběhu online výstavy studenti hlasovali pro nejlepší fotografii. Nejvíce hlasů získala fotografie Elišky Lichtenberkové (FPH) s názvem Alster Hamburg“ (Německo). Tři vylosovaní hlasující budou odměněni věcnou cenou.

Děkujeme všem studentům za účast a srdečně gratulujeme vítězům!