Erasmus za časů korony – ohlédnutí za AR 2020-21

AR 2020-21 byl v mnohém nestandardní a přinesl mj. i omezené možnosti cestovat, semestr v zahraničí však i přesto realizovalo téměř 500 studentů VŠE (152 v ZS 2020 a 312 v LS 2021). Více než 300 zahraničních studentů naopak v tomto roce absolvovalo svůj výměnný pobyt na VŠE.

Přestože výuka probíhala z větší části online, studenti výjezdy do zahraničí i vloni hodnotili jako skvělou životní i studijní zkušenost. Jejich zážitky i fotografie jsou sdíleny na webových stránkách Erasmus za časů korony, Instagramu vse_studyabroad a Facebooku VSE Study Abroad. I jejich nadšení přispělo k enormnímu nárůstu přihlášek na výjezdy v příštím akademickém roce – v únorovém kole bylo podáno o 200 přihlášek více než v loňském roce, kdy přihlašování probíhalo ještě v době „předcovidové“.

V ZS 2021 v tuto chvíli očekáváme příjezd více než 350 výměnných studentů, zhruba 480 studentů VŠE naopak v tomto semestru vyjede na jednu z našich více než 250 partnerských škol. Pro obě skupiny studentů v současné době pořádáme informační schůzky a semináře, které je připravují na jejich studium v zahraničí. Přejeme všem šťastnou cestu a věříme, že tento semestr již proběhne bez větších omezení.

Více o přihlašování na semestrální výměnné pobyty v zahraničí naleznete zde.