Erasmus+ a další: Cesta k úspěchu na globálním trhu!

Program Erasmus+ a další stipendijní nabídky otevírají dveře studentům VŠE do celého světa. Od studijních výjezdů na prestižních univerzitách po pracovní stáže v mezinárodních firmách – studenti objevují nové kultury, jazyky a získávají cenné zkušenosti, které obohacují jejich akademickou i osobní dráhu. A právě pracovní stáže vám můžou rozšířit obzory způsobem, který teoretické přednášky ani semináře nabídnout nemohou. Absolvováním stáže si můžete výrazně rozšířit znalosti, týmové dovednosti a kompetence, které zaměstnavatelé hledají, a lépe se tak po škole zařadit na pracovní trh. Zároveň každý desátý účastník stáže v rámci programu Erasmus+ založil svou vlastní společnost.

Pracovní stáže v zahraničí

Možnost realizovat pracovní stáž v zahraničí během studia na VŠE je v současnosti otevřena pro studenty všech fakult. Podmínky na jednotlivých fakultách se však liší – na některých fakultách je tato možnost otevřena pouze studentům vybraného stupně studia, příp. konkrétního oboru, liší se i kreditové ohodnocení předmětů, za které jsou pracovní stáže v zahraničí uznány do studia na VŠE.

Na některých fakultách je možné realizovat pouze pracovní stáž v rámci programu Erasmus+, jinde je možné vycestovat i do mimoevropských zemí s finanční podporou v různé výši.

Detailní podmínky včetně kontaktních osob jsou k dispozici na webových stránkách/intranetu jednotlivých fakult.

Příběhy studentů

Tereza Sloupová (FMV, CzechTrade Londýn - UK)

„Dostalo se mi jedinečné příležitosti zapojit se do chodu zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené Království a Irsko, která sídlí v Londýně. Mým úkolem bylo podporovat místní tým expertů v mnoha různých oblastech, a tak jsem získala vhled do rozličných činností této instituce. Pomáhala jsem vytvářet registry možných obchodních partnerů pro české exportéry a participovala jsem i na oslovení britských firem, jejichž profily vyhovovaly našim zákazníkům. Psala jsem zajímavé novinky z oboru na český i britský web CzechTrade a dokonce jsem i měla příležitost zúčastnit se česko-britského podnikatelského fóra či veletrhu designového průmyslu. Stáž pro mě byla ukázkou, jak mezinárodní obchod a jeho vyjednávání vypadá v praxi, což považuji za skvělé doplnění svého studia.“

Erasmus+ a další: Cesta k úspěchu na globálním trhu!