Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
International Week in Cluj-Napoca, Romania

Související stránky

Vážení vyučující,

partnerská instituce Babes-Bolyai University, Rumunsko nabízí v rámci programu Erasmus+ možnost zahraničním pedagogům ucházet se o výukový pobyt. Podrobnosti naleznete v informaci níže, která byla zaslaná OZS. V případě zájmu se obracejte přímo na zahraniční instituci. Jestiže zahraniční instituce Vaši nabídku vyhodnotí kladně, kontaktujte OZS (radka.vavakova@vse.cz) pro potvrzení možnosti financování výukového pobytu z programu Erasmus+.

Dear esteemed colleague,

The Faculty of Economics and Business Administration from Babeș-Bolyai University of Cluj-Napoca organizes the 3rd International Week during 23rd – 27th of April 2018 in Cluj-Napoca, Romania.

The theme of the event is Business Education without Borders.

International lecturers are invited to propose a topic for a course to be delivered to our students during this event. Various social activities will be offered free of charge to international lecturers (welcome and farewell dinner, company visit, a night at the Opera, lunch during lecture days, etc.); however, please note that every lecturer will have to cover the accommodation and transportation costs. In addition, they should take into consideration the possibility of financing their trip through Erasmus+ Programme.

More details about the event are presented within the official invitation. Lecturers who want to attend the International Week are kindly asked to fill in the Registration form and send it together with their CV to the following e-mail address ovidiu.bordean@econ.ubbcluj.ro before 5th of February, 2018.

 

 

Kind regards,

Ovidiu Bordean

Academic Coordinator of the International Week

Babes-Bolyai University, Cluj-Napoca, Romania Faculty of Economics and Business Administration Department of Management

E-mail: ovidiu.bordean@econ.ubbcluj.ro

http://www.econ.ubbcluj.ro/cv.php?id=261