1.11.2017 - 25.12.2017 - Registrace do Buddy Programu na LS17/18

Studium MBA & „Graduate Assistant position“ na Bradley University, USA pro 3 studenty VŠE

V roce 2017 přijme Bradley University, Peoria, USA 3 studenty VŠE ke studiu prestižního dvouletého MBA programu.

Tento program je určen studentům, kteří v akademickém roce 2016/2017 úspěšně ukončí své prezenční navazující magisterské studium na VŠE v Praze. Uchazeči vybraní ke studiu MBA, kteří splní požadavky Bradley University k přijetí, obdrží tzv. Assistantship (Graduate Assistant position = student pracuje 20 hodin týdně pro obvykle 1-3 členy profesorského sboru).

Zájemce o účast ve výběrovém řízení vyplní elektronickou přihlášku v InSIS. On-line přihlášky budou otevřeny od pondělí 24.10.2016.

Termín pro odevzdání kompletních přihlášek na oddělení zahraničních styků (OZS) RB 554: úterý 8.11.2016 v 11:00. (Dokumenty lze zaslat i poštou, ale nejpozději v den uzávěrky musí být doručeny na OZS.)

Požadované přílohy přihlášky:

• životopis v ČJ a AJ
  • motivační dopis v ČJ a AJ
  • výsledky testu TOEFL min. 79 iBT nebo IELTS min. 6,5 (ne starší než 2 roky k termínu 31/3/2017) = požadavky Bradley University! V případě, že student neabsolvoval ani jeden z testů, či jeho test nesplňuje požadavky uvedené výše (tj. bodové hodnocení a stáří testu) se musí registrovat na jeden z testů a potvrzení o závazné registraci přiložit k přihlášce a současně doložit znalost anglického jazyka (např. kopií FCE, CAE, státní jazykové zkoušky nebo jazykovou zkouškou absolvovanou na VŠE (není nutné ji dokládat v tištěné podobě, ale vepsat rukou do vytištěné přihlášky z InSIS ident a název předmětu, v rámci kterého byla zkouška složena). Tito studenti mohou TOEFL nebo IELTS absolvovat nejpozději v průběhu 1. poloviny měsíce ledna 2017.
  • studenti, kteří absolvovali bakalářské studium mimo VŠE musí doložit kopii dodatku k diplomu. Kopie nemusí být úředně ověřená.

Podané přihlášky budou komplexně posouzeny: znalost AJ, studijní výsledky, motivace a CV.

Mezi hlavní požadavky pro úspěšné přijetí nominovaného uchazeče do programu MBA stanovenými Bradley University patří dobré studijní výsledky a složení následujících testů s níže uvedeným minimálním bodovým hodnocením:

1. TOEFL (min. 79 u iBT testu) nebo IELTS (min. 6,5)
  2. GMAT (dosažené skóre musí být vyšší než 500 bodů). Test GMAT skládají až nominovaní studenti tzn. pro výběrové řízení na VŠE není vyžadován, ale výhodou.

Podrobné informace o MBA programu a průběhu výběrového řízení naleznete na webové stránce ozs ZDE.

Kontaktní osoba: Ing. Radka Vaváková, oddělení zahraničních styků, č. dv. RB 554, tel. 224 098 554, radka.vavakova@vse.cz