1.11.2017 - 25.12.2017 - Registrace do Buddy Programu na LS17/18

Informační schůzky

Informační schůzky o možnostech studia v zahraničí

Obecné informační schůzky o možnostech studia v zahraničí

Konají se každoročně na podzim, obvykle v průběhu měsíce listopadu, případně též prosince.

Základní/obecné informační schůzky jsou rozděleny do několika termínů, z nich každý je doporučen pro jednu ze šesti fakult VŠE.
Pokud Vám termín doporučený pro Vaši fakultu časově nevyhovuje (např. kvůli školním povinnostem), můžete případně využít jiný.

Hlavním cílem těchto schůzek je podat zájemcům o studium v zahraničí přehled informací o možnostech, které v tomto směru nabízí VŠE (jedním z důležitých témat jsou semestrální výměnné pobyty, ale informační schůzka není zaměřena výhradně na ně), i o možnostech, jež VŠE přímo nezprostředkovává, nicméně jsou studentům VŠE otevřeny.

Den Čas Místnost Pro koho je informační schůzka určena
úterý 21. 11. 2017  od 16:15 Žižkov - Likešova aula FMV
středa 22. 11. 2017  od 14:30 Žižkov - RB 101
NF
čtvrtek 23. 11. 2017  od 14:30 Žižkov - Likešova aula
FFÚ
pondělí 27. 11. 2017 od 14:30 Žižkov - NB A
FIS
úterý 28.11.2017 od 16:15 Žižkov - Likešova aula FPH
úterý 5.12.2017 od 13:00  Jindřichův Hradec - Knihovnické a informační centrum (studovna) FMJH

International & Study Abroad Fair

Již čtvrtý ročník International & Study Abroad Fairu se v akademickém roce 2017/2018 koná ve středu 29.11. 2017 v atriu Rajské budovy

Jedná se o jednodenní akci, na které se studenti mohou blíže informovat o specifikách jednotlivých zahraničních partnerských škol. Na připravených  stáncích budou přítomni jak zahraniční, tak i VŠE studenti, kteří na dané škole/v dané zemi již studovali. K dispozici bude také stánek OZS, kde mohou studenti získat odpovědi na dotazy související se zahraničním studiem.

Více informací o programu zde a také na Facebooku.

Návštěvu těchto akcí vřele doporučujeme všem zájemcům o studium v zahraničí, zejména zájemcům o semestrální výměnné pobyty, i studentům, kteří již ke studiu v zahraničí byli vybráni a rádi by získali praktické informace ke svému pobytu!

Informační schůzky pro vybrané studenty na semestrální výměnné pobyty

Informační schůzky se studenty vyjíždějícími na semestrální výměnné pobyty v zahraničí se konají vždy krátce po vyhlášení výsledků příslušného výběrového řízení, tj. v březnu.

Jak přežít kulturní šok - přednáška a diskuse

Na jaře a na podzim OZS obvykle pořádá přednášku na téma kulturního šoku spojenou s panelovou diskusí s účastníky zahraničních studijních pobytů z minulých let.

kdy kde pro koho je přednáška určena
čtvrtek 30.11.2017 v 11:00 NB B všichni studenti vyjíždějící do zahraničí v LS 2017/2018

Akce je určena zejména studentům, kteří se chystají na výměnné pobyty, ale i všem dalším zájemcům.

Dozvíte se, na co je dobré se připravit v souvislosti s pobytem v cizí zemi a neznámém prostředí, který Vás čeká, a jaké zkušenosti v tomto směru mají Vaši spolužáci, kteří již v zahraničí studovali.

Doporučujeme tuto formu přípravy na pobyt v zahraničí nepodcenit; překvapení Vás mohou potkat i v zemích geograficky i kulturně blízkých a vždy je lepší mít dostatek informací, které člověku pomohou se zorientovat v nastalé situaci.