1.7.2017 - 30.9.2017 - Soutěž Erasmus Label 2017

Informační schůzky

Informační schůzky o možnostech studia v zahraničí nejen pro akademický rok 2017/2018

Tyto informační schůzky se konají vždy na podzim a jsou určené pro zájemce o studium v zahraničí především v následujícím akademickém roce (Výměnné pobyty a jiné možnosti studia v zahraničí)

Den Čas Místnost Pro koho je informační schůzka určena
úterý 22. 11. 2016  od 16:15 Žižkov - Likešova aula FFÚ
čtvrtek 1. 12. 2016  od 14:30 Žižkov - NB B
NF
středa 7. 12. 2016  od 14:30 Žižkov - Likešova aula
FPH
středa 7. 12. 2016  od 16:15 Žižkov - RB 101
FMV
čtvrtek 8.12.2016 od 14:30 Žižkov - NB B FIS
středa 7.12. 2016  od 11:00  Jindřichův Hradec FMJH
leden 2017  Žižkov studenti doktorského studia všech fakult

zveřejněno 1. 11. 2016

International & Study Abroad Fair

Již třetí ročník International & Study Abroad Fair se  v akademickém roce 2016/2017 koná 30.11. 2016 v atriu Rajské budovy

Jedná se o jednodenní akci, na které se studenti mohou blíže informovat o specifikách jednotlivých zahraničních partnerských škol. Na připravených  stáncích budou přítomni jak zahraniční, tak i VŠE studenti, kteří na dané škole/v dané zemi již studovali. K dispozici bude také informační stánek OZS, na kterém se budeme moct obrátit se svými dotazy na pracovníky oddělení a získat informační materiály o studiu v zahraničí.

Více informací o programu zde.

Návštěvu těchto akcí vřele doporučujeme všem zájemcům o studium v zahraničí, zejména zájemcům o semestrální výměnné pobyty, i studentům, kteří již ke studiu v zahraničí byli vybráni a rádi by získali praktické informace ke svému pobytu!

V rámci této akce se každoročně koná i výstava fotek v rámci Fotosoutěže, od studentů, kteří byli na výjezdu v předchozím roce.

Informační schůzky pro vybrané studenty na semestrální výměnné pobyty

Informační schůzky se studenty vyjíždějícími na semestrální výměnné pobyty v zahraničí se konají vždy krátce po vyhlášení výsledků příslušného výběrového řízení, tj. v březnu.

Přesné termíny jsou vždy zveřejněny zde a je na ně zvlášť upozorněno v Aktualitách:

Kdy Kde Pro koho je informační schůzka určena
pá 17.3.2017 v 12:45 RB 212 pro studenty vybrané do Severní a Latinské Ameriky, Austrálie a na Nový Zéland
st 22.3.2017 v 16:15 NB C pro studenty vybrané do Belgie, Francie, Irska a Velké Británie,  ZRUŠENO, změna termínu
čt 23.3.2017 v 11:00 RB 211 pro studenty vybrané do Asie a Ruska.
pá 24.3.2017 v 10:00 Likešova aula pro studenty vybrané do Itálie, Maďarska, Nizozemí, Portugalska, Řecka, Slovinska, Španělska, Turecka, Dánska, Estonska, Finska, Litvy, Lotyšska, Norska, Polska, Švédska a na Island,

pro studenty vybrané do Belgie, Francie, Irska a Velké Británie,

pá 24.3.2017v 11:00 RB 213 pro studenty vybrané do Lichtenštejnska, Německa, Rakouska, Slovenska a Švýcarska,

Informace podávané OZS jsou na všech schůzkách obdobné, resp. přizpůsobené cílové skupině účastníků.
Podrobné informace pro vyjíždějící studenty si můžete pročíst v rámci našich stránek.

Obecné informační schůzky o možnostech studia v zahraničí

Konají se každoročně na podzim, obvykle v průběhu měsíce listopadu, případně též prosince.

Základní/obecné informační schůzky jsou rozděleny do několika termínů, z nich každý je doporučen pro jednu ze šesti fakult VŠE.
Pokud Vám termín doporučený pro Vaši fakultu časově nevyhovuje (např. kvůli školním povinnostem), můžete případně využít jiný.

Hlavním cílem těchto schůzek je podat zájemcům o studium v zahraničí přehled informací o možnostech, které v tomto směru nabízí VŠE (jedním z důležitých témat jsou semestrální výměnné pobyty, ale informační schůzka není zaměřena výhradně na ně), i o možnostech, jež VŠE přímo nezprostředkovává, nicméně jsou studentům VŠE otevřeny.

Jak přežít kulturní šok - přednáška a diskuse

Na jaře a na podzim OZS obvykle pořádá přednášku na téma kulturního šoku spojenou s panelovou diskusí s účastníky zahraničních studijních pobytů z minulých let.

kdy kde pro koho je přednáška určena
pondělí 24.4.2017 v 11:00 NB B všichni studenti výjíždějící do zahraničí v ZS 2017/2018

Akce je určena zejména studentům, kteří se chystají na výměnné pobyty, ale i všem dalším zájemcům.

Dozvíte se, na co je dobré se připravit v souvislosti s pobytem v cizí zemi a neznámém prostředí, který Vás čeká, a jaké zkušenosti v tomto směru mají Vaši spolužáci, kteří již v zahraničí studovali.

Doporučujeme tuto formu přípravy na pobyt v zahraničí nepodcenit; překvapení Vás mohou potkat i v zemích geograficky i kulturně blízkých a vždy je lepší mít dostatek informací, které člověku pomohou se zorientovat v nastalé situaci.