1.11.2017 - 25.12.2017 - Registrace do Buddy Programu na LS17/18

18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

International Week – University of Applied Sciences Upper Austria, Rakousko

Vážení vyučující,

partnerská instituce University of Applied Sciences Upper Austria, Campus Steyr, Rakousko nabízí v rámci programu Erasmus+ možnost zahraničním pedagogům ucházet se o výukový pobyt. Podrobnosti naleznete v informaci níže, která byla zaslaná OZS. V případě zájmu se obracejte přímo na zahraniční instituci. Jestiže zahraniční instituce vyhodnotí Vaši nabídku kladně, kontaktujte OZS (radka.vavakova@vse.cz) pro potvrzení možnosti financování výukového pobytu z programu Erasmus+.

Dear Sir or Madam,

The “CCBC 2018” is embedded in the annual International Week (from the 14th to the 18th of May 2018) and provides an opportunity for lecturers and researchers to advance knowledge and discuss the latest developments in the field of Global Business, Marketing, Sales and Service Management, Innovation and Entrepreneurship, Higher Education Research, Teaching and Learning and Human Resources Management.

For more information, please, check this.

Please register online at www.fh-ooe.at/int-week-steyr. Registration closes 31st March 2018.

We cordially welcome faculty members, researchers and practitioners to participate in this event, either with a scientific contribution at the conference, as a regular participant or as a guest lecturer at the International Week.

We are looking forward to welcoming you in Steyr!

Best regards,

Dipl.-Päd. Marlies Schmidthaler