International Week in Cluj-Napoca, Romania

Vážení vyučující,

partnerská instituce Babes-Bolyai University, Rumunsko nabízí v rámci programu Erasmus+ možnost zahraničním pedagogům ucházet se o výukový pobyt. Podrobnosti naleznete v informaci níže, která byla zaslaná OZS. V případě zájmu se obracejte přímo na zahraniční instituci. Jestliže zahraniční instituce Vaši nabídku vyhodnotí kladně, kontaktuje OZS (radka.vavakova@vse.cz) pro potvrzení možnosti financování výukového pobytu z programu Erasmus+.

Nabídka je platná pouze pro pedagogy, proto které by to byl jediný výukový pobyt v rámci programu Erasmus+ v akademickém roce 2016/2017.

The Faculty of Economics and Business Administration, Babes-Bolyai University of Cluj-Napoca organizes the 2nd International Week during 3rd – 7th of April 2017 in Cluj-Napoca, Romania.

The theme of the event is Business Education without Borders. International lecturers are invited to propose a topic for a course to be delivered to our students during this event. Various social activities will be offered free of charge to international lecturers.

More details about the event are presented within the official invitation.

Lecturers who want to attend the International Week are kindly asked to fill in the Registration form and send it to the following e-mail address ovidiu.bordean@econ.ubbcluj.ro before 5th of February, 2017.

Kind regards,

Assoc. Prof. Ovidiu Bordean, PhD