22.12.2014 - 9.2.2015 - Zkouškové období 2014/2015

25. VÝROČÍ PROGRAMU ERASMUS

31.12.2011 30.5.2012

V roce 2012 slaví program Erasmus, jeden z nejoblíbenějších programů Evropské unie zaměřený na podporu internacionalizace vysokoškolského vzdělávání, 25 let své existence.

Bližší informace a odkazy na nejrůznější akce a soutěže konané v souvislosti s výročím na evropské i národní úrovni naleznete na stránkách národního koordinátora programu Erasmus, kterým je Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP).

Na stránkách Evropské komise si můžete přečíst a prohlédnout materiály z konference k zahájení oslav výročí, která se uskutečnila koncem ledna.

Tamtéž naleznete také informace k novému programu Evropské unie navrhovanému pod názvem Erasmus for All pro nadcházející programové období let 2014-2020. Tento nový program má do jednoho rámce soustředit všechny dosavadní mezinárodní aktivity EU v oblasti vzdělávání, mládeže a sportu a obohatit je o nové prvky; v oblasti vyskoškolského vzdělávání bude novinkou např. finanční podpora posluchačů studujících celé magisterské programy v zahraničí nebo větší podpora spolupráce vysokých škol s podniky a také se zeměmi mimo EU a EHP.

Informace o programu Erasmus na VŠE naleznete zde.